Круг калібрований виготовляють з гарячекатаного металу шляхом холодної витяжки.

Витяжка — це процес пластичної формування металу холодним способом, при якому обробляється матеріал простягається крізь отвір певної форми спеціального інструменту — волоки. Це відбувається в результаті застосування сили до простягнутою частини прутка або дроту.

Метою витяжки є отримання виробів у вигляді прутків або дроту зі строго визначеними розмірами поперечного перерізу, гладкою, світлою поверхнею і специфічними механічними характеристиками, які можна отримати тільки при використанні даного методу виготовлення.

В результаті витяжки відбувається зміна геометричних і механічних параметрів матеріалу, зменшення поперечних розмірів (напр., Діаметра) і збільшення довжини без зміни обсягу (обробка без втрат). В результаті пластичної деформації в волоку відбувається також зміцнення матеріалу — підвищення міцності і зниження пластичних характеристик. Методом витяжки обробляються як матеріали з круглим перетином, так і фасонні — шестикутники, квадрати або спеціальні профілі зі складною формою поперечного перерізу.

Виробничий процес виготовлення виробу методом витяжки, крім основної операції витяжки, вимагає виконання цілого ряду допоміжних операцій, як перед, так і після основної операції, в залежності від параметрів готового виробу, обумовлених кінцевим призначенням матеріалу.

Процес виготовлення готового виробу звичайно включає в себе наступні операції:

ПЕРЕД ВИТЯЖКОЮ — ПОПЕРЕДНІ ОПЕРАЦІЇ

  • очищення поверхні катанки від окалини, що утворилася при металургійної обробці (прокатці, термообробці і т.д.),
  • зменшення діаметра кінця шляхом остренія або проштовхування
  • попередня підготовка — одноразова або багаторазова Ці операції виконуються на спеціальних верстатах, таких як:
  • дробеструйная камера
  • роликові правильні машини і преси • валки для остренія дроту, вальцювальні верстати, запрессовочние верстати.

ОЧИЩЕННЯ ПОВЕРХНІ

Поверхня вальцьованих виробів покрита окалиною, що складається з суміші оксидів заліза, утворених в результаті високотемпературної обробки стали в повітряному середовищі. Оксиди прикипають до поверхні і перед витяжкою їх необхідно видалити. Заводи виробники використовують механічний спосіб очищення, т.зв.. дробеструйную обробку — видалення окалини за допомогою дробу з литої сталі. Ця технологія полягає в ударному впливі на матеріал дробом з литої сталі, яка викидається з великою енергією з турбіни. Це відбувається в спеціальних пристроях — дробоструминних камерах. Дробоструминні камери оснащені високоефективними вентиляційними системами, що оберігають від попадання пилу в атмосферу. Метод дрібоструминного обробки не представляє шкоди для навколишнього середовища.
ЗАГОСТРЕННЯ КіНЦіВ

Для того, щоб почати витяжку, кінець повинен бути загострений, щоб матеріал міг бути введений в волоку і вловлено кліщами волочильного стану. Загострення кінця може бути виконано методом різання або вальцювання. В даний час застосовується скорочення діаметра кінця шляхом проштовхування, виконуваного на спеціальних горизонтальних гідравлічних пресах — запрессовочних станах. Після витяжки загострені кінці обрізаються.

ПІСЛЯ ВИТЯЖКИ — завершальна операція

  • різка та обрізка кінців
  • правка
  • обробка решт — кантування
  • контрольні операції — спеціальні, напр. Неруйнівний контроль
  • антикорозійна обробка
  • упаковка, доставка

Різання прутків на необхідну довжину

РІЗАННЯ
Після витяжки прутки ріжуться на відрізки певної довжини. Різка виконується ножицями або пилами. У фірмі НК-ПРОМ стандартно прутки розміром від 4 мм до 20 мм ріжуться ножицями, прутки більше 20 мм можуть різатися стрічковими або дисковими пилами. Спосіб різання впливає на вартість виготовлення прутка (різка ножицями: менша точність — нижча вартість, різання пилами: вища якість — більш висока вартість).

ПРАВКА

Прямизна прутків після витяжки може бути недостатньою для деяких застосувань, тому прутки можуть бути додатково піддані виправленню. При виготовленні прутків на волочильних комбайнах в лінії використовуються горизонтальні і вертикальні роликові правильні верстати, що дозволяють здійснювати правку в перпендикулярних відносно один одного площинах, а також вальцьові правильно-полірувальні верстати, що забезпечують високу прямизну. Виправлення товстих прутків виконується на окремих пристроях — вальцьових багатороликових правильних верстатах і на правильних верстатах з похилими роликами.

ОБРОБКА КІНЦІВ — КАНТУВАННЯ
Кінці прутків можуть бути додатково оброблені — з одного або з обох сторін — з розміткою торця і кантуванням. Обичке кантовке піддаються прутки з автоматних сортів стали, призначені для подальшої обробки на токарних автоматах. Технологічне оснащення дозволяє виконувати кантовку прутків в розмірному діапазоні від 10 до 70 мм. Стандартний розмір канта 2,5 мм / 45 градусів.

АНТИКОРОЗІЙНА ОБРОБКА

На завершальному етапі обробки на поверхню очищених і обшліфувати тягнених прутків наносяться спеціальні антикорозійні масла. Для обробки застосовуються продукти, що забезпечують можливість довготривалого складування прутків в стандартних складських умовах. Застосовувані антикорозійні засоби не призначені для зберігання прутків під навісом без стін і на відкритих майданчиках.
ОСТАТОЧНИЙ КОНТРОЛЬ ВИРОБІВ

На всіх етапах процесу, починаючи з приймання прокатних напівфабрикатів і закінчуючи відправкою виробів споживачеві, здійснюється постійний контроль характеристик виробу і параметрів процесу. Незалежно від перевірки вироби в процесі виготовлення, здійснюється контроль готового виробу. НК-ПРОМ має спеціалізовану контрольно-випробувальної лабораторії, що дозволяє виконати всебічне тестування продуктів, що виробляються.

ТОВ НК-ПРОМ